0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

„Понижувачки“: Кога пациентите тепаат медицински персонал

Клоци, шамари, напади со разни предмети: околу 80 отсто од болничкиот персонал во Германија се жртви на насилство од страна на пациентите или нивните роднини. И не, тоа не е еуфемизам за нешто друго. И не, тоа најчесто не се случува во психијатриските одделенија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close