Дописници МКДОпштество

Помош за семејствата од поплавените домови од Црвениот крст Кичево

Општинската организација на Црвениот крст од Кичево додели помош за семејствата чии домови вчера беа поплавени по излевањето на Зајашка река. Помошта се состои од ќебиња, душеци и пакети со прехранбени производи и средства за лична хигиена.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close