ЕвропаСвет.ПорталСвет.Слајдер

Помилувани стотици жени погубени поради вештерство во Каталонија

Каталонскиот регионален парламент официјално помилува стотици жени погубени поради вештерство во периодот од 15. до 18. век, јави Би-Би-Си.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close