0_Спорт.ПорталКошаркаСпорт

Пол Милсап ќе го напушти Бруклин

Триесет и шестгодишниот Пол Милсап и Бруклин се договорија за предвремен прекин на соработката.

Њујорк, 21 јануари 2022 (МИА) – Триесет и шестгодишниот Пол Милсап и Бруклин се договорија за предвремен прекин на соработката.

Според инсајдерот Шамс Чаранија, Нетс му ветиле на ветеранот дека ќе го трампаат во тим каде што ќе има повеќе можности да се докажува.

Четирикратниот „Ол-стар“ кошаркар се појави на 24 натпревари оваа сезона, со просек од 3,4 поени и 3,7 скока по натпревар. Ова се најслаби индикатори во неговата кариера.

Милсап последен пат играше на 13 јануари, а претходно – на 27 декември. Напаѓачот ја пропушти вчерашната средба со Вашингтон „од лични причини“. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close