ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Полјаците бараат Владата да направи отстапки и да стави крај на спорот со ЕУ

Само 23 отсто од Полјаците го поддржуваат заострувањето на реториката и начинот на кој постапува Владата на конзервативната партија „Право и правда“ во спорот со Европската унија за реформите во судството и независноста на полските судови, покажа најновата анкета на ИБРИС.

Back to top button
Close
Close