ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Полските власти сметаат дека е подобро понудените германски ПВО системи да бидат распоредени во западна Украина

Полските лидери денеска оценија дека најдобро би било противвоздушните системи што Германија и ги понудија на Полска, да и бидат испорачани на Украина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close