КултураКултура.Портал

Полскиот писател Миколај Гринберг ќе гостува на промоцијата на неговата книга „Еврејска работа“

Во кафе-книжарницата „Буква“ утревечер од  20 часот ќе биде промовирана збирката раскази „Еврејска работа“ со гостување на авторот - Миколај Гринберг од Полска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close