ЕвропаСвет.Слајдер

Полска ја обвинува Белорусија за вооружен упад

Портпаролот на полското Министерство за надворешни работи Лукас Јасина изјави дека во понеделникот неидентификувани вооружени лица од Белорусија преминале на територијата на Полска

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close