ЕвропаСвет.Слајдер

Полска ја зајакнува својата армија и го зголемува воениот буџет

Лидерот на владејачката партија во Полска, Јарослав Качински денеска ги презентираше плановите во однос на предлог-законот за „одбрана на татковината“, кој, како што вели, има за цел „радикално“ зајакнување на армијата во време кога земјата се соочува со миграциски притисок од Белорусија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close