ЕвропаЕвропа.Портал

Полска ја заврши „мигрантската ограда“ долж границата со Белорусија

Полска ја заврши изградбата на 187 километри долга ограда долж границата со Белорусија, изјави денеска полскиот премиер Матеуш Моравјецки за време на посетата на преминот Кузница.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close