ЕвропаСвет.Слајдер

Полска тврди дека пронашла екстремистичка содржина на телефоните на мигрантите

- (Ситуацијата е) крајно напната ... ќе поднесам барање до Советот на министри за продолжување на вонредната состојба за 60 дена, рече министерот за внатрешни работи Мариуш Камински на прес -конференцијата во Варшава, пренесува Хина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close