ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Полска планира да ја продолжи вонредната состојба на границата со Белорусија

Полскиот министер за внатрешни работи и администрација Мариуш Камињски најави дека Владата ќе ја продолжи вонредната состојба поради зголемениот бран бегалци, која е на сила од 2 септември, во појасот широк три километри на границата со Белорусија.

Back to top button
Close
Close