0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Полска одлучи да го распушти дисциплинскиот совет на Врховниот суд на барање на ЕУ

-Имаше прашање за дисциплинскиот совет на Врховниот суд. Да. Имаме намера да го распуштиме, рече Моравјецки за време на пленарната сесија на Европскиот парламент.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close