Избрано

Полска и Чешка се борат да ги заменат украинските работници кои се враќаат во земјата

Градилиштата, монтажните линии во фабриките и погоните, магацините и продавниците во централна Европа се соочуваат со недостиг на работна сила откако десетици илјади Украинци ги напуштија своите добро платени работни места и се вратија во својата татковина за да помогнат во борбата против руската инвазија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close