ЕвропаЕвропа.Портал

Полска гранична служба: Осум смртни случаи на мигранти од почетокот на кризата

Вкупно осум смртни случаи на мигранти се пријавени на територијата на Полска од почетокот на мигрантската криза на полско-белоруската граница, соопшти портпаролката на полската гранична служба, Ана Михалска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close