ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Полската Влада побара продолжување на вонредната состојба на границата со Белорусија

-На денешната седница, владата одлучи да побара од претседателот Дуда да ја продолжи вонредната состојба за уште 60 дена. Ситуацијата на границата е се уште тешка. Од почетокот на оваа хибридна војна, бидејќи така треба да се нарече, 10.000 лица се обидоа да ја минат белоруско-полската граница, изјави владиниот портпарол Пјотр Милер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close