0_Web_АктуелноОпштествоХроникаХроника.Портал

Полицијата приведе гостиварец осомничен за криумчарење десет мигранти

Полицијата денеска во 13.45 часот лишила од слобода гостиварец осомничен за кривично дело „криумчарење мигранти“ зашто во возилото што го управувал открила десет мигранти.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close