СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Полицијата во Охајо убила уште еден Афроамериканец, утре протест

Официјалните лица изјавија дека инцидентот почнал кога полицајците се обиделе да го запрат Вокер поради сообраќаен прекршок, додека во понеделникот рано утрината, се возел со автомобилот. Вокер побегнал, а полицијата на Акрон соопшти дека полицајците пријавиле дека од возилото на осомничениот бил испукан пиштол.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close