БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Политичарите во Бугарија гласаат во вториот круг од претседателските избори

Копретседавачот на „Продолжуваме со промената“, чија партија победи на парламентарните избори во Бугарија на 14 ноември, Кирил Петков изјави дека најважно за идниот претседател на државата е Бугарија да ја стави над се.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close