0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

Политичарите во Брисел да си го одржат ветеното и да ги отпочнеме преговорите за членство, порача Мицкоски

Упатувам порака до Европската Унија, како што се обедини околу руската агресија на Украина, да се обедини и околу политичката агресија на Бугарија врз земјава и да ни дозволи конечно да ги почнеме тие преговори за членство без какви било условувања, понижувања и отстапки, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ при денешната посета на Општина Кисела Вода.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close