БизнисБизнис.СлајдерСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Политико: Повеќе од 60 земји се борат да овозможат увоз на храна

Повеќе од 60 држави во светот се борат да обезбедат храна од увоз, објави денеска Политико повикувајќи се на заклучоците на Глобалната група за одговор на кризата (ГЦРГ), формирана за решавање на растечката несигурност во обезбедувањето храна по руската инвазија врз Украина

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close