СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

„Политико“: Еден месец по поразот, таборот на Трамп сакал да ги заплени гласачките машини

„Од денеска, министерот за одбрана треба да ги заплени, собира, зачува и истражи сете машини, целата опрема, сите информации складирани во електронска форма“ во врска со изборите, се вели во предлогот на три страници, кој никогаш не бил потпишан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close