0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

„Политика“: Заев не доаѓа во Белград, Вучиќ во дилема дали да се одржи најавената средба за „Отворен Балкан“

Премиерот на Северна Македонија, Зоран Заев, кој синоќа поднесе оставка на премиерското место, на 3 и 4 ноември нема да дојде во Белград, како што првично беше планирано, на состанок на иницијативата „Отворен Балкан“, пишува денеска белградска „Политика“.

Back to top button
Close
Close