0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Политиката на проширување на ЕУ и европското досие на земјава теми на разговор на средбите на вториот ден од посетата на Димитров на Берлин

Политиката на проширување како најважната алатка на надворешното дејствување на Европската Унија и македонското евроинтегративно досие како клучно за кредибилитетот на Унијата беа темите на денешните средби во Берлин на вицепремиерот задолжен за европски прашања Никола Димитров со генералниот секретар на Европската служба за надворешни работи (ЕЕАС) – Стефано Санино и со државниот секретар во германското МНР, Мигуел Бергер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close