ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Полард: Астра Зенека може брзо да се модификува за да се спротивстави на омикрон варијантата

Професорот Ендрју Полард, водачот на тимот кој ја разви вакцината на Астра Зенека против Ковид-19, рече дека таа може многу брзо да се модифицира за да се спротивстави на новата варијанта омикрон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close