СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Поланд: Не можеме да го вакцинираме целиот свет на секои шест месеци

Не можеме да ја вакцинираме целата планета на секои шест месеци, тоа не е одржливо, предупреди проф. Ендрју Поланд, претседател на британското JCVI (национално тело за вакцинација и имунизација) во интервју за Телеграф.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close