0_Спорт.ПорталФудбал

Покетино за замена на Меси: Можеби ќе му се допадне или не, но тренерот носи одлуки

Тренерот на Пари Сен-Жермен, Маурисио Покетино, ја објасни замената на напаѓачот Лионел Меси во второто полувреме од Лига 1 против Лион при резултат 1:1.

Париз, 20 септември 2021 (МИА) – Тренерот на Пари Сен-Жермен, Маурисио Покетино, ја објасни замената на напаѓачот Лионел Меси во второто полувреме од Лига 1 против Лион при резултат 1:1.

Аргентинецот го напушти теренот во 76. Минута, тој беше заменет со Ашраф Хакими. Кога го напушташе теренот, Меси не се поздрави со тренерот незадоволен од одлуката за негова смена.

– Сите знаат дека имаме многу добри играчи. Мораме да направиме избор за составот пред да влеземе на теренот, а потоа и на натпреварот, размислувајќи што е најдобро за тимот и за секој играч. Понекогаш одлуките се позитивни, понекогаш не се. Но, затоа тренерот стои до клупата за да донесува одлуки. Можеби некому не му се допаѓаат одлуките. Го прашав како се чувствува. Тој рече дека се е во ред со него, нема проблеми, рече Покетино.

ПСЖ го доби натпреварот со 2:1 со гол постигнат во судиското надополнување. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close