0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Покана од бугарското МНР до Османи за одржување состанок на Мешовитата меѓувладина комисија

Бугарското Министерството за надворешни работи вчера испратило покана до министерот за надворешни работи на Северна Македонија, Бујар Османи за одржување на годишниот состанок на Мешовитата меѓувладина комисија, според членот 12 од Договорот за пријателство, добрососедство и соработка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close