0_Спорт.ПорталРезултатиСпортФудбал

Познати седум четвртфиналисти во Купот на Македонија

Во фудбалскиот Куп на Македонија попладнево на програмата беа седум средби на кои фаворитите забележаа победи.

Скопје, 5 октомври 2022 (МИА) – Во фудбалскиот Куп на Македонија попладнево на програмата беа седум средби на кои фаворитите забележаа победи.

Резултати:

Академија Пандев – Љуботен 9:0
Брегалница – Пелистер 1:0
Шкендија – Скопје 5:0
Шкупи – Воска 6:0
Струга – Работнички 2:1
Тиквеш – Силекс 0:1
Вардар – Фортуна 4:0

Последниот четвртфиналист ќе биде познат по натпреварот Победа – Македонија ЃП закажан за 19 октомври. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close