0_Спорт.ПорталРакометСпорт

Познати потенцијалните ривали на македонските ракометари во мундијалските квалификации

Со вечерашниот натпревар на Европското првенство во Будимпешта во кој Норвешка по продолженија го совлада Исланд со 34:33 се комплетираше списокот со потенцијални противници на македонските ракометари во квалификациите за пласман на Светското првенство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close