0_Македонија.ПорталОпштествоОпштински вестиСкопје

Пожар избувна во стар објект во адвокатската улица во Скопје (Фото)

Вечерва по 21 часот избувна пожар во стар објект во адвокатската улица во Скопје.

Скопје, 21 септември 2021 (МИА) – Вечерва по 21 часот избувна пожар во стар објект во адвокатската улица во Скопје.

Во моментов, јавува МИА, на терен се четири противпожарни возила коишто го гаснат пожарот.

бак/нд/

Фото: МИА

 

Таг
Back to top button
Close
Close