СветСвет.Слајдер

Пожар во Сантијаго, облак отровен чад над градот

Поради огромен пожар во фабрика во Сантијаго, над гладот се издигна облак од густ сив чад, поради што некои летови беа пренасочени, а училиштата и градинките во главниот град на Чиле се затворени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close