0_Web_АктуелноБалканБалкан.Портал

Пожар во магацин во Љубљана, препорачано жителите да останат дома

Во голем магацин во населбата Шентвид во Љубљана синоќа избувна пожар поради што густ чад се шири над овој дел од словенечката престолнина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close