БалканДописници Свет

Пожар во ковид3 болницата во Тирана, навремена интервенција спречи трагедија

На првиот кат од Ковид 3 болницата во Тирана, избувнал пожар но за среќа нема жртви и повредени, благодарение на брзата интервенција на противпожарната единица. Во просторите на болницата биле хоспитализирани 70 ковид пациенти, а според првичните наоди пожарот избувнал во една од лекарските канцеларии.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close