БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Пожар во кинеска стоковна куќа во Обреновац, едно лице се води како исчезнато

Во кинеската стоковна куќа во Обреновац денеска избувна пожар кој зафатил еден кат, а во гаснењето се ангажирани 55 пожарникари-спасувачи со 25 возила, соопштија од Министерството за внатрешни работи на Србија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close