БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Пожарите во јули во Грција зафатиле над 13.000 хектари површина

Од почетокот на годинава, пожарите во Грција зафатиле вкупна површина од над 21.500 хектари, додека пак само во јули надминува 13.000 хектари, според податоците од Националната опсерваторија во Атина и порталот Метео, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close