Дописници МКДОпштински вестиХроникаХроника.Портал

Под велешка „Агриа“ од патот излета автомобил, повредено 19-годишно момче

Поради лизгавиот коловоз од дожд и брзо возење попладнево околу 18:30 часот на патот под „Агриа“ кон Велес со возило од патот излета 19-годишно момче. На местото на настанот се упати возило на СВР Велес за да ја утврди причината за несреќата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close