0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталЛокални избори 2021Македонија.СлајдерПолитика

Поднесени 23 приговори до ДИК за гласањето и за сумирање на резултатите од изборите

До државната изборна комисија (ДИК) заклучно со вчерашниот ден поднесени се вкупно 23 приговори за постапката за гласање и постапката за сумирање и утврдување на резултатите од вториот круг од локалните избори 2021.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close