БалканСвет.Слајдер

Подигнато обвинение против министерот за безбедност на БиХ

Обвинител од Посебното одделение за организиран и стопански криминал и корупција при Обвинителството на БиХ подигна обвинение против министерот за безбедност на БиХ, Селмо Цикотиќ, кој се товари дека го оштетил буџетот за околу пет милиони евра

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close