0_Македонија.ПорталЕкономија

Поддршка од МЗШВ за Фестивалот на биодиверзитет: Го јакнеме локалното производство и малите производители

Во Паркот на франкофонијата денеска се одржа вториот Фестивал на биодиверзитет во организација на „Слоу фуд Водно“ и со финансиска поддршка на Министерството за земјоделство шумарство и водостопанство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close