БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Повторно рекорден број новозаразени во Грција

Веќе четврти ден по ред, во Грција се регистрирани над 6.000 нови случаи на Ковид-19, а денеска, Националната организација за јавно здравје соопшти за 6.909 новозаразени, што претставува нов негативен рекорд по дневни случаи од почетокот на пандемијата, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close