БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Повторно протести во Љубљана против мерките и ковид пропусниците

Неколку илјади демонстранти попладнево повторно протестираа во Љубљана против анти-епидемиските мерки на Владата на Јанез Јанша, особено задолжителните ковид пропусници, а некои побараа и оставка од Владата.

Back to top button
Close
Close