Дописници МКДОпштински вести

Повторно помор на риби во кумановско

Повторно е регистриран помор на риби на вливот на река Кумановка со Пчиња под Искрин Мост, соопштија денеска надлежните од Државниот инспекторат за животна средина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close