Свет

Повторно немири во затворот Гвајакил во Еквадор

Повторно избувнаа немири во затвор во Еквадор, каде во последните пет месеци во судир меѓу ривалски банди загинаа 180 луѓе, соопштија утринава официјални извори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close