0_Македонија.ПорталОпштество

Повик за работилница за млади новинари за создавање медиумски продукти на тема бегалци

Младинскиот образовен форум и Радио МОФ во партнерство со Агенцијата на OН за бегалци (УНХЦР), објавува повик за дводневна работилница за мобилно новинарство што ќе се одржи помеѓу 10 и 14 октомври, од 10 до 18 часот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close