0_Македонија.ПорталОпштество

Повик за десет стипендии за 2021/2022 година на Политехничкиот универзитет во Италија

Постојаниот секретаријат на Јадранско-јонската иницијатива објави Повик за доделување десет двегодишни стипендии, финансирани од Министерството за надворешни работи и меѓународна соработка на Италија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close