Општински вестиСкопје

Повеќе улици во Скопје без вода

Поради уличен дефект ф 80 мм на ул. Свети Наум Охридски над Црквата Света Петка, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул.Чедомир Кантарџиев, дел од ул.Свети Наум Охридски и дел од Банско од 15:10 часот до санирање на дефектот, соопштија од ЈП „Водовод  и Канализација" - Скопје. оџ/

Скопје, 27 ноември 2021 (МИА) – Поради уличен дефект ф 80 мм на ул. Свети Наум Охридски над Црквата Света Петка, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул.Чедомир Кантарџиев, дел од ул.Свети Наум Охридски и дел од Банско од 15:10 часот до санирање на дефектот, соопштија од ЈП „Водовод  и Канализација” – Скопје. оџ/нд/

 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close