МКДОпштествоПолитика

Повеќе спортски федерации ставени „под лупа“ по добиените претставки за нивната работа

Сериозни сомнежи и индиции за манипулации и трошење на средства на граѓаните и на државата за неколку спортски федерации се пријавени преку претставки за кои денеска информираше Вицепремиерот за борба против корупцијата и криминал, Љупчо Николовски, на заедничката прес-конференција со директорот на Управата за финансиска полиција, Арафат Муареми.

Back to top button
Close
Close