ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Повеќе од 500 бегалци со рибарски брод пристигнаа во Лампедуза

Повеќе од 500 бегалци во понеделникот пристигнаа со стар рибарски брод на италијанскиот остров Лампедуза, објави италијанската новинска агенција АНСА.

Back to top button
Close
Close