ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Повеќе од 400 мигранти од Мароко се обиделе да влезат во шпанската енклава Мелила

Повеќе од 400 мигранти од Мароко утрово се обиделе да влезат во шпанската енклава Мелила, а според полицијата „значителен број од нив“ успеале во нивната намера

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close